+380 98 820 45 63

КАЗАХСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ОТРИМАЮТЬ ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО КІПРСЬКІ ОПЕРАЦІЇ СПІВВІТЧИЗНИКІВ

07.12.2019

Депутати мажилісу парламенту на пленарному засіданні палати схвалили ратифікацію відповідної конвенції між урядами Республіки Казахстан та Республіки Кіпр.

Конвенція переслідує такі цілі. По-перше, зміцнити співпрацю податкових служб обох держав, забезпечивши в майбутньому обмін інформацією з усіх видів податків. По-друге, встановити порядок, що визначає резидентство, який буде однаково використовуватися в обох державах. По-третє, встановлюється гранична ставка за такими пасивними доходами як дивіденди, відсотки, роялті. Конвенцією передбачено положення, відповідно до яких дивіденди, відсотки і роялті можуть оподатковуватися в державі-джерелі виникнення доходу за зниженими ставками. Відповідно до статті 5 (постійне представництво) конвенції, юридична особа-резидент однієї Договірної Держави може отримати звільнення від сплати прибуткового податку в другій Договірній держави, якщо воно здійснює підприємницьку діяльність без створення постійного представництва. По-четверте, надати правову основу для вирішення податкових спорів між компетентними органами двох держав.

За останні 10 років, за його словами, товарообіг між Казахстаном і Кіпром склав $ 440 млн. За дев’ять місяців 2019 року обсяг товарообігу склав $ 30 млн. В останній рік відзначається зростання експорту казахстанських нафтопродуктів на Кіпр.

«У Казахстані працюють 124 компанії з участю цієї країни (Кіпру). Вони працюють в галузі будівництва, архітектури, в інших сферах … Що стосується казахстанських осіб, то на Кіпрі працює чотири юридичні особи, 27 фізичних осіб та податкові органи отримують відповідні декларації. Вони сплачують податок в розмірі 64 млрд тенге », – сказав перший заступник прем’єр-міністра, міністр фінансів Аліхан Смаїлов.

На його думку, в разі прийняття законопроєкту взаємний товарообіг збільшиться.

Смаїлов також повідомив як податкові органи будуть ставитися до тих, хто працюють в обох державах.

«Поняття «фактичний керівний орган» означає, що це місце прийняття комерційних рішень юридичної особи, а також місце розташування органів цієї юридичної особи. Наприклад, ради директорів. Іншими словами, для визначення податкового резидентства необхідно для початку визначити де розташовуються органи управління (юридичної особи). Після цього визначається податковий статус особи », – сказав він.