+380 98 820 45 63

МВФ ВИСЛОВИВ ГОТОВНІСТЬ ВИДІЛИТИ ДЛЯ УКРАЇНИ $ 5,5 МЛРД

08.12.2019

Міжнародний валютний фонд дав попередню згоду на програму фінансування України на $ 5,5 млрд строком на три роки. Про це повідомила глава МВФ Крісталіна Георгієва в телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським, йдеться в офіційному прес-релізі МВФ.

“Президент і уряд досягли вражаючих результатів за останні кілька місяців. МВФ готовий підтримати реформи в Україні, – цитує прес-служба МВФ Георгієву. – Фонд досяг домовленостей з українським урядом про нову трирічну програму розширеного фінансування EFF на $ 5,5 млрд”.

Голова МВФ додала, що програму ще має затвердити Рада директорів МВФ, що буде залежати від виконання Україною низки невідкладних дій.

“Ми погодилися з президентом, що економічний успіх України суворо залежить від дотримання законності в країні, скорочення впливу інтересів певних осіб, захисту тих досягнень, які були отримані після очищення банківського сектору України і повернення коштів платників податків, витрачених внаслідок банкрутства банків”, – наводить слова глави МВФ прес-служба Фонду.

За інформацією, наявною в розпорядженні порталу LIGA.net, один з високопоставлених учасників переговорів з української сторони повідомив, що з цим комюніке фактично Україна отримала Staff Level Agreement, тобто принципову згоду МВФ кредитувати країну. Безпосередньо виділення грошей залежить від виконання невідкладних дій, але це буде вже в 2020 році, так як в 2019-му Україна не встигне вписатися в порядок денний засідання Ради директорів МВФ.

Додамо, що одним із пунктів плану невідкладних дій є дозвіл на продаж землі сільськогосподарського призначення іноземним громадянам.