+380 98 820 45 63

Нацбанк переходить на цілодобовий режим системи електронних платежів

10.09.2019

Нацбанк переходить на розширений регламент роботи СЕП. У 2020 році платежі будуть приймати 23 години на добу, далі – без тимчасових обмежень

Система електронних платежів Національного банку України працюватиме в цілодобовому режимі. Відповідну Концепцію розширеного регламенту роботи СЕП у рамках ініціативи СЕП 24/7 затвердив правління НБУ для модернізації та подальшого розвитку цієї системи, повідомив регулятор.

Введення цілодобового режиму роботи СЕП планується здійснити в два етапи: на першому етапі – перейти на розширений регламент роботи СЕП. Він передбачатиме доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7) з урахуванням технологічної перерви на годину при переході на новий день. У той же час зберігається діюча технологія роботи СЕП, порядок складання бухгалтерської та статистичної звітності. Такий режим роботи СЕП пропонується ввести в II кварталі 2020 року.

На другому етапі – реалізувати в СЕП «безшовний» режим роботи 24/7. Йдеться про те, що перехід від поточного до наступного банківського дня буде здійснюватися миттєво, без призупинення прийому платежів в СЕП при переході на новий день. Такий режим роботи СЕП планується реалізувати в рамках робіт зі створення наступного покоління СЕП (СЕП-4).

«Зараз НБУ працює над реалізацією першого етапу введення цілодобового режиму роботи СЕП. Незабаром відбудуться зустрічі з банківським співтовариством для обговорення основних принципів роботи СЕП у режимі 23/7 », – сказанно в повідомленні НБУ.

Сьогодні СЕП забезпечує прийом міжбанківських платежів з 8.30 до 19.00 в робочі дні і не функціонує в святкові і вихідні дні.