+380 98 820 45 63

Рада прийняла за основу законопроект про декриміналізацію фіктивного підприємництва

10.09.2019


Верховна Рада прийняла в першому читанні і за основу законопроект № 1080 про внесення змін до Кримінального кодексу та Кримінального Процесуальний кодекси України щодо зменшення тиску на бізнес. За проголосували 365 нардепів. Рада також проголосувала за те, щоб удвічі скоротити терміни підготовки цього законопроекту до другого читання. Цю пропозицію підтримали 304 нардепа.

Проект закону внесли депутати від Слуги народу, зокрема голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, нардепи Роксолана Підласий, Анна Новосад, Віталій Безгін, Олена Шуляк та інші.

Законопроектом пропонується виключити з Кримінального кодексу статтю 205 (фіктивне підприємництво), а також підвищити нижню планку притягнення довідповідальності за статтею 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) з 1 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 3 тисяч.

«Наявність кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво (стаття 205 Кримінального кодексу України) вже давно є одним із способів тиску на бізнес в Україні. Так, крім самого факту наявності кримінальної відповідальності за вказане діяння, контролюючі органи використовують вироки і матеріали досудового розслідування (протоколи допиту директора суб’єкта підприємницької діяльності) в якості доказової бази при залученні до фінансової відповідальності за порушення норм податкового законодавства », – йдеться в пояснювальній записці.