+380 98 820 45 63

НБУ ОЧІКУЄ ПОСИЛЕННЯ ЗАХИСТУ КЛІЄНТІВ МІКРОКРЕДИТНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

26.05.2020

Національний банк України очікує посилення захисту клієнтів мікрокредитиних організацій через зобов’язання розкриття ними реальної та достовірної інформації щодо умов кредитування. Про це в своєму інтерв’ю виданню FinClub повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Так, пані Рожкова зазначила, що норми Закону України “Про споживче кредитування” не поширюються на кредити сумою менше однієї мінімальної заробітньої плати (4,723 грн.) і строком менше одного місяця. У той же час переважний обсяг мікрокредитів фінансових компаній видаються на строк до 30 днів та у середній сумі 3,711 грн. Таким чином ці кредити випадають з орбіти регулювання зазначеного закону відкриваючи можливості недобросовісним фінансовим компаніям приховувати реальні умови кредиту, тим самим вводячи споживача в оману.

“Наразі в профільному комітеті парламенту готується до другого читання законопроєкт, яким дія закону буде поширено на такі кредити. Національний банк підтримує такі зміни. Це дозволить посилити захист прав клієнтів фінкомпаній”, – повідомила пані Рожкова.

Нагадаємо, що з 1 липня нагляд за небанківський фінансовим і страховим ринками переходить під юрисдикцію НБУ, що є результатом так званого СПЛІТу, тобто поділу наглядових функцій Нацкомфінпослуг між двома регуляторами – НБУ та НКЦПФР з одночасним скасуванням діяльності Нацкомфінпослуг. Більш докладно про спліт ми писали раніше (посилання).