+380 98 820 45 63

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КЕРІВНИКІВ НЕБАНКІВСЬКИХ ФІН УСТАНОВ ПОСИЛЮЄТЬСЯ

20.11.2019

21 жовтня поточного року в Україні набув чинності Кодекс процедур банкрутства. Це визначальний документ для української правової системи, який посилює відповідальність креівників компаній у випадку їх банкрутства, а також істотно покращує захист прав інвесторів та споживачів, у тому числі й фінансових послуг.

Як визначає Кодекс, боржник зобов’язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо задоволення вимог одного або декількох кредиторів призведе до неможливості виконання ним грошових вимог у повному обсязі перед іншими кредиторами (тобто наявна загроза неплатоспроможності).

Якщо керівник компанії-боржника допустив порушення цих вимог, він несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів. Питання порушення керівником зазначених вимог підлягає розгляду господарським судом під час розгляду провадження у справі про банкрутство. У випадку виявлення такого порушення про це зазначається у постанові господарського суду і це є підставою для наступного спрямування кредиторами своїх вимог у тому числі й керівникові компанії.

На думку члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг, Олександра Залєтова, зазначена норма дисциплінує керівників саме небанківських фінансових установ, а також забезпечить виведення з ринку неплатоспроможних учасників.