+380 98 820 45 63

З 1 серпня Нацбанк Казахстану приступить до оцінки якості активів банків

31.07.2019

Національний Банк Казахстану з 1 серпня 2019 року приступить до оцінки якості активів банківського сектора Казахстану (AssetQualityReview – AQR), про це центру ділової інформації Kapital.kz повідомили в прес-службі Нацбанку.

Оцінку якості актив пройдуть 14 найбільших банків, що займають близько 87% активів банківського сектора країни.

«AQR є загальновизнаною практикою на світовому ринку по здійсненню комплексної оцінки фінансової стабільності банківського сектора. Це свого роду діагностика, що дозволяє визначити потребу банків у капіталі, дати оцінку якості портфелів, проаналізувати практику кредитування », – вказується в повідомленні.

Проведена Нацбанком робота в цьому напрямку переслідує три основні цілі.
По-перше, забезпечення прозорості всієї банківської системи за рахунок підвищення якості доступної інформації про фінансовий стан ключових банків.

По-друге, зміцнення фінансової стабільності за рахунок виявлення та впровадження коригувальних заходів для поліпшення фінансового стану банків (при необхідності).

По-третє, підвищення довіри з боку інвесторів і вкладників за рахунок демонстрації надійності банків, що працюють в Казахстані.

«Результатом процедури стане вдосконалення діючих бізнес-процесів банків (відповідно до кращої міжнародної практики), активізація кредитування реальної економіки і поліпшення якості послуг, що надаються для населення Казахстану. Крім того, за рахунок підвищення прозорості фінансового сектора для потенційних інвесторів прогнозується поліпшення інвестиційного клімату Казахстану в цілому », – повідомили в прес-службі.

Для забезпечення прозорості та об’єктивності оцінки Національний Банк проведе AQR спільно з міжнародним консультантом і незалежними аудиторськими компаніями.

«Вивчення стану казахстанського банківського сектора буде здійснено відповідно до методології Європейського Центрального Банку, яка гарантує дотримання єдиних міжнародних стандартів якості і забезпечує довіру до результатів програми з боку міжнародного співтовариства. При цьому методологія Європейського Центрального Банку скоригована з урахуванням специфіки законодавства і бізнес-процесу казахстанських фінінститутів », – повідомили в Нацбанку.

Завершити AQR планується в грудні 2019 року. Результати програми будуть прозорими для банків-учасників оцінки якості активів. При необхідності за підсумками роботи буде складено план заходів щодо прийняття коригувальних заходів в середньостроковій перспективі і дані необхідні рекомендації для банків другого рівня щодо подальшого вдосконалення діючих бізнес-процесів.