+380 98 820 45 63

ЗАКОН ПРО СПЛІТ БУДЕ ПРИЙНЯТО ДО 1 ЖОВТНЯ

06.09.2019

Президент України Володимир Зеленський зобов’язав забезпечити прийняття до 1 жовтня закон про “сплите” – про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг.

“Прийняти закон …, який передбачає розподіл функцій між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку – спліт. Термін – до 1 жовтня 2019 року”, – сказав глава держави в ході зустрічі президента з членами Кабінету міністрів, керівництвом Верховної Ради і представниками правоохоронних органів в Києві в понеділок, 2 вересня.

Він вказав, що відповідальними є спікер Дмитро Разумков, глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Як повідомлялося, згідно з підписаним в кінці 2018 року зі МВФ меморандуму, Україна взяла на себе зобов’язання прийняти законопроект про “сплите”. Верховна Рада 7 липня 2016 року підтримала його в першому читанні.

Проект закону передбачає поділ, або “спліт”, функцій Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері фінансових послуг. Зокрема, нагляд і регулювання ринку страхових, лізингових і факторингових компаній, кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній перейде до Нацбанку України, а Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку буде здійснювати регулювання компаній з управління активами та недержавних фондів: пенсійних, фінансування будівництва, операцій з нерухомістю.